INDIAŃSKIE OSTATKI W MUZEUM

8 lutego 2005 roku Muzeum Małego Miasta oraz Towarzystwo Przyjaciół Bieżunia zorganizowały tradycyjny Bal Ostatkowy. Kontynuując prezentację twórców regionalnych w tym roku organizatorzy zaproponowali zapoznanie się zebranym licznie gościom z twórczością działającej w Żurominie grupy "Tatanka". Kolorowe rękodzieło artystyczne, indiańskie tańce wykonane przez trzech członków grupy pod kierunkiem wodza Żuromińskich Indian Piotra Wlizło zachwyciło wszystkich. Nie zabrakło tradycyjnych bieżuńskich potraw - bugaja, szynki prezesa, faszerowanych jajek oraz domowych pączków i oczywiście dobrej muzyki.

Po raz pierwszy również przeprowadzono kwestę na rzecz modernizacji podłóg w budynku muzeum. Dzięki hojności uczestników Balu udało się zebrać kwotę 3000 zł. Dziękujemy wszystkim serdecznie.

Organizatorzy składają również osobne podziękowania  Panu Janowi Perłowskiemu, Zygmuntowi Motylewskiemu, Janowi Zaborowskiemu, Henrykowi Markowskiemu oraz członkom Towarzystwa Przyjaciół Bieżunia za pomoc w organizacji balu.