Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu turystyki i wypoczynku wykonuje Wydział Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Wydział Zdrowia i Edukacji

Pl. Józefa Piłsudskiego 4 ,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-47-00/23 657-35-35,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dyrektor Wydziału - Joanna Jucewicz-Morawska

Aktualności z zakresu turystyki i wypoczynku

Promocja walorów turystycznych rzeki Wkry

Opublikowano .

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, iż zakończyliśmy realizację operacji pt:" Promocja walorów turystycznych rzeki Wkry" finansowaną w ramach Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2016-2017.  

Działanie to, spójne z działaniami Stowarzyszenia miało na celu promocję obszarów nad Wkrą. 

WERSJA POLSKA:

WERSJA ANGIELSKA:

Z​ poważaniem,

Prezes Stowarzyszenie​

I​zabela Oporska

Stowarzyszenie Sympatyków Doliny Rzeki Wkry NASZA WKRA

www.nasza-wkra.pl 

VI Powiatowy Rajd Rowerowy zakończony

Opublikowano .

13 czerwca odbył się VI Powiatowy Rajd Rowerowy. W tym roku raj cieszył się ogromną popularnością. Do udziału zgłosiła się rekordowa liczba uczestników. Ponad 130 osób przejechało tradycyjnie trasę od Poniatowa przez Bądzyn, Dziwy aż do miejscowości Konopaty i z powrotem. Przejazd odbywał się w dziesięcioosobowych grupach. Każda z nich miała zapewnionego opiekuna. W miejscowości Konopaty na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny uczestnicy mieli zorganizowany posiłek z grilla. Po raz kolejny dzięki uprzejmości Pana Andrzeja Staronia oraz Pana Andrzeja Morawskiego zorganizowano atrakcje dla uczestników imprezy, szczególnie dla tych najmłodszych. Były rzutki, wyścigi na nartach czteroosobowych oraz drużynowe przeciąganie liny. W konkurencjach tych aktywny udział brały zarówno dzieci, jak i dorośli. Bezpieczeństwo uczestników zabezpieczały służby Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej w Żurominie. Na trasie Rajdu rozmieszczono punkty z napojami, które obsługiwały wolontariuszki.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania służbom porządkowym, które zabezpieczały rajd oraz Pani Justynie Żywieckiej i jej podległym wolontariuszkom działającym przy Specjalistycznym Poradnictwie Rodzinnym w Żurominie.

Serdeczne podziękowania kierujemy również dla opiekunów grup rajdowych, którzy dbali o bezpieczny przejazd uczestników. Bardzo dziękujemy Andrzejowi Staroniowi, Andrzejowi Morawskiemu oraz Pawłowi Przybyszowi za organizację i przeprowadzenie konkurencji sportowych.

VI Powiatowy Rajd Rowerowy

Opublikowano .