Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo
CivilDefence
Zadania Powiatu Żuromińskiego z zakresu zarządzania kryzysowego wykonuje Referat Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie. 

Referat Zarządzania Kryzysowego

ul. Warszawska 25,09-300 Żuromin
tel/fax: 23 657-39-29,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Kierownik Referatu - Jarosław Gałka

Komunikaty i ostrzeżenia z ostatniego miesiąca

Aktualności Referatu Zarządzania Kryzysowego

„Bezpieczna droga do szkoły” – inauguracja roku szkolnego 2023/2024

Opublikowano .

Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje dyrektorów szkół podstawowych, iż kolejna edycja inauguracji powiatowego roku szkolnego 2023/2024 pod hasłem "Bezpieczna droga do szkoły" pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika odbędzie się w dniu 6 października 2023 od godz. 9:00 w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie.
Zgłoszeń uczestników konkursu należy dokonać do dnia 29 września 2023 r. w biurze Referatu Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żurominie lub
tel. /23/ 657-39-29.

Załączniki:

  1. docxZgoda na przetwarzanie danych osobowych.14.91 KB
  2. docxKlauzula informacyjna.15.56 KB

Uruchomienie syren alarmowych w 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Opublikowano .

1 sierpnia br. o godz. 17:00 w 79 rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie powiatu żuromińskiego zostaną włączone syreny alarmowe. Nadany zostanie jednominutowy, ciągły sygnał dźwiękowy. W ten tradycyjny już sposób, symbolicznie uczcimy pamięć patriotycznego zrywu mieszkańców Warszawy w walce z hitlerowskim najeźdźcą .
Włączenie urządzeń alarmowych będzie spełniało również cel ćwiczebny, stanowiący sprawdzian działania systemów alarmowania i powiadamiania ludności o zagrożeniach.

V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów

Opublikowano .

 Z inicjatywy Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości (ang. – European Crime Prevention Network), działającej przy Komisji Europejskiej, i we współpracy z Europolem, w ponad 20 państwach UE w dniu 21 czerwca 2023 r. organizowany będzie V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów.

Jego celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej zabezpieczenia domów i mieszkań przed włamaniami.
W Polsce wydarzenia te będą skoncentrowane w dniu 21 czerwca, jednak w praktyce odbywać się będą przez cały okres wyjazdów wakacyjnych, a zaangażowana w nie będzie w szczególności Policja.

Materiały:

https://eucpn.org/sites/default/files/document/files/PL_paper%20domestic%20burglary.pdf

Jeszcze więcej informacji dotyczących kampanii znajduje się na stronie Europejskiej Sieci Zapobiegania Przestępczości pod adresem https://eucpn.org/