Dzień Pracownika Socjalnego

W dniu 29 listopada 2004 roku o godzinie 11.00 w Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji święta Pracownika Socjalnego. Uczestnikami spotkania byli kierownicy i pracownicy Miejskich i Gminnych Ośrodków Pomocy społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Stacji Caritas, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Po powitaniu zaproszonych gości przez dyrektora Domu i występie artystycznym zespołu SUKURS głos zabrał Starosta Żuromiński Janusz Welenc. W swoim wystąpieniu dziękując za organizację i występ mieszkanek z Domu Pomocy Społecznej w Bądzynie, podziękował wszystkim za trudną i zaszczytną pracę niesienia pomocy ludziom najbardziej potrzebującym i skrzywdzonym przez los. W miłej atmosferze przy kawie i ciastku uczestnicy dzielili się problemami wynikającymi z trudnej pracy zawodowej. Opowiadali w jaki sposób radzą sobie w rozwiązywaniu trudnych życiowych problemów ludzi oczekujących pomocy oraz jak często są dla nich ostatnią deską ratunku. Na spotkaniu podjęty został także temat dochodzenia Domów Pomocy Społecznych do określonych standardów. Przykładem jest Dom Pomocy Społecznej w Bądzynie, gdzie w ostatnich miesiącach rozbudowano stołówkę i zamontowano windę. Następnym punktem spotkania było zwiedzanie obiektu DPS. Pomogło to uczestnikom na praktyczne spojrzenie w wdrażanie „Standaryzacji Domów Pomocy Społecznej”. Na zakończenie spotkania Pan Starosta jeszcze raz złożył w imieniu własnym i współpracowników serdeczne życzenia wszystkim, którym nie obca jest pomoc drugiemu człowiekowi. Życzył dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym. Uroczyste spotkanie dla uczczenia święta Pracownika Socjalnego przebiegało w miłej serdecznej atmosferze.