Jesienne Spotkanie z Poezją i Prozą

25 listopada br. o godz. 11:00 w sali Kameralnej ŻCK odbędzie się kolejne Spotkanie z Poezją i Prozą w ramach własnego cyklicznego programu edukacyjnego „Zrozumieć innych”. Konkurs jest imprezą otwartą dla recytatorów - młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z terenu naszego powiatu. Celem konkursu jest :
- doskonalenie sztuki recytacji
- pogłębienie znajomości polskiej literatury z rożnych okresów literackich
Warunkiem udziału jest przygotowanie repertuaru nie prezentowanego w poprzednich turniejach i odpowiadającego założeniom tego turnieju. Turniej przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach wiekowych:
- młodzieży szkół gimnazjalnych
- młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.
                   Turniej recytatorski
                   Turniej wywiedziony ze słowa
                   Turniej Teatrów Jednego Aktora
Mile widziana twórczość Zygmunta Krasińskiego. Zachęcamy młodzież do udziału w nowej kategorii, a mianowicie Wywiedzione ze słowa - repertuar jest dowolny( wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstowy). Forma prezentacji dowolna, np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, recytowaniem. Czas prezentacji dwóch pierwszych form nie może przekroczyć 7 minut. Natomiast w turnieju Teatrów Jednego Aktora należy przygotować spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki (tematyka romantyczna). Czas trwania może przekroczyć 20 minut. Wszelkie informacje można uzyskać w ŻCK – u Pani Krystyny Kłobukowskiej.