20 LAT POWIATU pozioma

AKTUALNOŚCI

Dzień otwartych drzwi w ZSP w Żurominie

Opublikowano .

„Nie bądź smutny, bądź wesoły,

zostań uczniem naszej szkoły”


 Tegoroczny  DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI  odbył się w naszej szkole 29 marca. Gościliśmy w „naszych skromnych progach” gimnazjalistów ze szkół z powiatu żuromińskiego wraz z opiekunami. Od godz. 800  grupa nauczycieli i uczniów witała miłych gości i zapraszała do obejrzenia szkoły, służąc informacjami na temat oferty edukacyjnej, atrakcyjności kształcenia, bazy dydaktycznej i życia szkoły. Gimnazjaliści obejrzeli wszystkie ważne pracownie przedmiotowe: komputerowe, mechatroniczne, mechaniczne, ekonomiczne, w których nauczyciele prezentowali poszczególne kierunki kształcenia. Goście odwiedzili również  Szkolną Izbę Pamięci i internat. Dużo pozytywnych emocji i informacji  dostarczyła młodzieży wyświetlana w holu szkoły prezentacja o profilach kształcenia, osiągnięciach uczniów i codziennym życiu naszej placówki. W „ kąciku z kroniką szkoły” gimnazjaliści mogli pobrać informatory i wnioski o przyjęcie do szkoły, a także obejrzeć ciekawe zdjęcia ze szkolnych wydarzeń. Na opiekunów gimnazjalistów czekała słodka niespodzianka w „ kąciku kawowym” w jednej  z sal lekcyjnych. Bardzo ważne były w tym dniu tak zwane „kuluarowe rozmowy”, podczas których można dowiedzieć się jak najwięcej. Dlatego też zwiedzający pytali… a nasza młodzież wspierana przez nauczycieli, starała się odpowiadać na zadawane pytania i opowiadać o tym, jak to się żyje w naszej szkole. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem promowali naszą szkołę na Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej
 w Żurominie. Tam też udali się uczniowie klas kończących szkołę z opiekunami. Maturzyści zapoznali się z ofertami edukacyjnymi wyższych uczelni. Uczniowie klas IV technikum i III zasadniczej szkoły zawodowej zapoznali się także z promocją przedstawicieli pracodawców
 i prezentacją krajowych ofert pracy. Mieli również możliwość przeprowadzenia rozmowy oraz skorzystania z porad ekspertów.

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI upłynął w miłej i przyjaznej  atmosferze. Przez te kilka chwil staraliśmy się oddać atmosferę szkoły, pokazać jej charakter i ducha,
 a tym samym przekonać gimnazjalistów, że warto do nas wrócić.

Wszystkim gimnazjalistom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za okazane zainteresowanie i tak liczne przybycie do naszej placówki. Mamy nadzieję, że to naszą szkołę wybierzecie już niebawem na miejsce w swojej dalszej edukacji. Do zobaczenia na przełomie czerwca i lipca, bo wtedy właśnie trzeba będzie donieść wszelkie potrzebne do rekrutacji dokumenty.

Galeria zdjęć dostepna w załączonym linku:

http://zspzuromin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=67#gallery/67

e-max.it: your social media marketing partner