Ogłoszenia i informacje

Stypendia na rok szkolny/akademicki 2006/2007

Powiat Żuromiński już po raz trzeci ubiega się o dofinansowanie projektów stypendialnych w ramach Działania 2.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez programy stypendialne.

• „Edukacja bez barier”- stypendia dla uczniów

We wrześniu br. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych, kończących się maturą. Wnioski wydawane będą w szkołach, gdzie będą też przyjmowane. Uczniowie uprawnieni do ubiegania się o pomoc powinni składać wnioski w szkole, do której uczęszczają. Szkoły również poinformują o dokładnym terminie naboru oraz będą udzielać wszelkich informacji na temat możliwości ubiegania się o stypendium.

• „Eurostypendia szansą na lepsze jutro” – stypendia dla studentów

W miesiącu październiku zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów. Wnioski są dostępne od dnia 4 września br. w Wydziale Zdrowia i Edukacji (ZiE) Starostwa Powiatowego w Żurominie, pokój nr 35. W Wydziale ZiE udzielane będą ponadto wszelkie informacje na temat ubiegania się o stypendium dla studentów.

Jednocześnie informujemy, że wypłaty środków stypendialnych w ramach projektów zostaną uruchomione po uprzednim podpisaniu umów o dofinansowanie projektów między Samorządem Województwa Mazowieckiego i Powiatem Żuromińskim oraz po przekazaniu przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego transz dotacji na wydzielone konta Starostwa Powiatowego w Żurominie.

Wykaz dokumentów niezbędnych przy składaniu wniosku o przyznanie stypendium na rok akademicki 2006/2007:

1. zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o dochodach za 2005r.*
  2. zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadaniu/nieposiadaniu gospodarstwa rolnego za 2005r.*,
  3. potwierdzenie zameldowania z Urzędu Gminy dla wszystkich członków rodziny
  4. aktualne zaświadczenie z uczelni (wystawione w miesiącu październiku z dokładna informacją o semestrze, na który wpisany jest student oraz informacja o tym, czy student ubiega się o stypendium socjalne na uczelni)

* Należy dołączyć do wniosku zaświadczenia dla wszystkich pełnoletnich osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym (z wyłączeniem rodzeństwa powyżej 25 roku życia).

Uwagi:

- Dochód z 1 ha przeliczeniowego wynosi za 2005 rok – 1626 zł na rok,
- We wniosku wpisujemy rodzeństwo do 25-go roku życia,
- W przypadku małżeństwa studenckiego dochód za 2005r. współmałżonków musi być także udokumentowany.

Dokumenty od studentów przyjmowane będą od 9 do 20 października 2006r. Dokumenty przyjmowane będą tylko od studentów (od rodziców, rodziny i znajomych dokumenty nie będą przyjmowane)

Sylwia Lewandowska
Wydział ZiE Starostwa Powiatowego

{jgibox title:=[Wnioski i regulaminy do pobrania (kliknij)] style:=[width:500px]}