(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Wręczenie nagród w Wojewódzkim konkursie Multimedialnym "Święty Jan Paweł II - Orędownik Pokoju"

DSC00300 DSC00335

Dnia 18.05.2023 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Multimedialnego „Jan Paweł II- Orędownik Pokoju”. Dzień ten zostanie w   pamięci uczestników, uczniów i gości na długi czas. Jest to szczególnie ważna chwila dla społeczności szkolnej w Łaszewie ze względu na fakt, iż to Jan Paweł II jest jej patronem. Dlatego też w każdą rocznicę urodzin cenionego Papieża Polaka odbywa się finał konkursu, propagującego jego postać jako uniwersalnego autorytetu szczególnie dla młodych ludzi.

Po wzruszającej inscenizacji, wykonanej przez uczniów Szkoły Podstawowej w Łaszewie, odbył się konkurs, w którym jury w składzie:
- Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie – Pan Karol Rakowski
- Starosta Powiatu Żuromińskiego – Pan Jerzy Rzymowski
- proboszcz parafii Gradzanowo – Ks. Lech Pórkowski
- przedstawiciel Gminy Siemiątkowo – Pani Beata Żandarska,
wyłoniło następujących laureatów:

Miejsce I- Jan Zyśk ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Glinie
Miejsce II- Julia Koźlarska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie
Miejsce III- Milena Kaszuba z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym
Wyróżnienie- Zofia Karczemna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. Orła Białego w Radomiu
Wyróżnienie- Karol Kajetaniak ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Starym Szelkowie
Wyróżnienie- Mikołaj Fercho z Zespołu Placówek Oświatowych im. Papieża Jana Pawła II w Wąsewie

Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Biskupa Płockiego, Starostę Żuromińskiego oraz Wójta Gminy Siemiątkowo.
Fundatorem nagród tegorocznej edycji byli: Starostwo Powiatowe w Żurominie oraz Instytut Jana Pawła II w Warszawie.
Wśród nagród znalazł się tablet, słuchawki, głośnik, powerbank oraz upominki w postaci przenośnych pamięci USB dla opiekunów.
Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu wzbudzi w młodzieży pragnienie pielęgnowania wartości, których głosicielem był Jan Paweł II i pomoże im to stawać się lepszymi ludźmi każdego dnia.

DSC00305DSC00307DSC00308DSC00309DSC00311DSC00314DSC00315DSC00317DSC00318DSC00320DSC00321DSC00322DSC00324DSC00336DSC00338DSC00341DSC00342DSC00343DSC00344