(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Żuromińskiego pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII

IMG 0228 IMG 0236

Zakończył się XIX Powiatowy Konkurs Ortograficzny o ZŁOTE PIÓRO STAROSTY ŻUROMIŃSKIEGO pod hasłem POWIATOWY MISTRZ ORTOGRAFII. Konkurs został przeprowadzony w trzech etapach: szkolnym, półfinale i finale powiatowym. Do półfinału przystąpili uczniowie z 14 szkół podstawowych z klas IV-VI, 11 szkół podstawowych z klas VII-VIII oraz 4 szkół ponadpodstawowych. Ogółem w półfinale udział wzięło 74 uczniów, tj.: 34 uczniów szkół podstawowych klas IV-VI, 29 uczniów klas VII -VIII oraz 11 uczniów szkół ponadpodstawowych.

Konkurs przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Iwona Jakowska, Ewa Zalewska, Agnieszka Makuszewska, Henryk Wrzosek. Treść dyktand przygotowała Pani Ewa Zalewska, nauczycielka języka polskiego w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie. 21 kwietnia w Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie przeprowadzony został półfinał, natomiast 27 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Żurominie finał konkursu, w wyniku którego wyłoniono Powiatowego Mistrza Ortografii 2023 r. we wszystkich trzech kategoriach, a także laureatów II i III miejsca.

Klasyfikacja przedstawia się następująco:

Szkoły Podstawowe kl. IV-VI
Dominika Ambrochowicz – uczennica Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lutocinie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2023 r.
Lena Świderska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 2 w Żurominie – II miejsce
Emilia Tucholska – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – III miejsce

Szkoły Podstawowe kl. VII-VIII
Natalia Pydyn – uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2023 r.
Kornel Strzelecki – uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żurominie – II miejsce
Wiktor Filip Skorutowski– uczeń Szkoły Podstawowej w Zieluniu – III miejsce

Szkoły Ponadpodstawowe
Agata Rochna – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – I miejsce – Powiatowy Mistrz Ortografii 2023 r.
Zuzanna Stradomska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – II miejsce
Szymon Wojtkiewicz – uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Żurominie – III miejsce

Uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu odbędzie się w późniejszym terminie, o czym poinformujemy pisemnie dyrektorów szkół.

IMG 0220x IMG 0222 IMG 0223 IMG 0226 IMG 0228 IMG 0232 IMG 0236