Powiatowa Strefa Młodych

Strefa młodych 2 2

Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw w partnerstwie z Powiatem Żuromińskim i Młodzieżową Radą Powiatu Żuromińskiego pozyskało środki z Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego na lata 2022 – 2023 na realizację dwóch priorytetów  w ramach Powiatowej Strefy Młodych:

1. Organizacje młodzieżowe w życiu publicznym
Realizacja zadania ma na celu zwiększenie obecności organizacji młodzieżowych w życiu publicznym w działaniach dotyczących m.in. edukacji obywatelskiej, solidarności międzypokoleniowej, a także analizy sytuacji młodzieży.

2. Wzmocnienie kompetencji organizacji młodzieżowych

Celem jest przyczynienie się do budowy i wzmocnienia potencjału organizacji młodzieżowych poprzez poprawę ich zarządzania, tworzenia i doskonalenia zasobów, tworzenia i rozwijania strategii działania organizacji.

9 lutego 2023r. odbyło się spotkanie z udziałem Starosty Żuromińskiego Pana Jerzego Rzymowskiego. Na spotkaniu przedstawiono założenia projektu.
Spotkania odbywać się będą w budynku Starostwa Powiatowego w Żurominie na ul. Olszewskiej.
Dziękujemy Pani Monice Kotłowskiej oraz Stowarzyszeniu Wagon Inicjatyw z Panem Piotrem Wlizło i Panią Marzeną Lorkowską na czele za zaangażowanie w przygotowanie projektu i pozyskanie środków.

strefa młodych strefa młodych 3 thumb strefa młodych 42