Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

Rozbudowa drogi powiatowej wraz z budową mostu na odcinku Chojnowo - Kuczbork

Chojnowo Kuczbork 3 Chojnowo Kuczbork 4

Trwają prace w terenie związane z wykonaniem zadania  pn.: Rozbiórka przepustu i budowa mostu wraz z rozbudową drogi dojazdowej Nr 4602W Przełęk – Niechłonin - Kuczbork– na odcinku Chojnowo – Kuczbork.
Łączny odcinek do rozbudowy wynosi 1,4 km wraz budową mostu, w tym:

- odcinek 1 km wraz z mostem realizowany jest w ramach rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury (dofinansowanie 1 000 000,00 zł) oraz pomocy finansową Gminy Kuczbork – Osada (100 000,00 zł);

- odcinek 0,4 km realizowany jest w ramach dotacji ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wysokość dofinansowania określona umową z Samorządem Województwa Mazowieckiego wynosi 249 000,00 zł.

Oba odcinki w terenie wykonuje Firma Przedsiębiorstwo Transportowo–Handlowe „Wapnopol” Nowakowski Adam z Glinojecka. Wartość obu zadań wynosi 2 768 088,75 zł. Zakończenie i odbiór prac przewidziane są do końca 2022r.

Chojnowo Kuczbork 1 Chojnowo Kuczbork 2