Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

AKTUALNOŚCI

Szkolenie pn. "Inspiratornia młodzieżowej aktywności. Rola samorządów uczniowskich i młodzieżowej rady oraz możliwe obszary ich współpracy"

IMG 9306 IMG 9419

17 listopada 2022r. w sali konferencyjnej hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie zostało zorganizowane przez Młodzieżową Radę Powiatu Żuromińskiego oraz Starostwo Powiatowe w Żurominie szkolenie pn."Inspiratornia młodzieżowej aktywności. Rola samorządów uczniowskich i młodzieżowej rady oraz możliwe obszary ich współpracy". W szkoleniu wzięły udział samorządy uczniowskie, zainteresowani uczniowie, nauczyciele  z szkół podstawowych i szkół średnich z terenu powiatu żuromińskiego. Zadanie jest realizowane w ramach zadania współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i budżetu Powiatu Żuromińskiego pn. „WZMACNIANIE KOMPETENCJI RADNYCH MŁODZIEŻOWEJ RADY POWIATU ŻUROMIŃSKIEGO i JEJ OPIEKUNA”.

#Mazowszepomaga, #programywsparcia #solidarnośćmazowiecka

IMG 9285 IMG 9295 IMG 9299 IMG 9335 IMG 9338 IMG 9346 IMG 9349 IMG 9353 IMG 9356 IMG 9357 IMG 9383 IMG 9398 IMG 9408 IMG 9415 IMG 9435 IMG 9441 IMG 9442 IMG 9451 IMG 9455 IMG 9460 IMG 9461 IMG 94061