Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

AKTUALNOŚCI

Wyniki Konkursu ekologicznego przeznaczonego dla uczniów z terenu powiatu żuromińskiego „Mniej odpadów - czyste środowisko.”

W dniu 10 listopada 2022r. na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Żurominie odbył się II etap  Powiatowego Konkursu ekologicznego przeznaczonego dla uczniów z terenu powiatu żuromińskiego „Mniej odpadów - czyste środowisko”.

Komisja konkursowa wyłoniła Laureatów w następujących kategoriach:

szkoły podstawowe

• I grupa - klasy od I do III
1 miejsce – Filip Kowalski, SP Chojnowo klasa III
2 miejsce – Wiktoria Skrocka, SP Siemiątkowo klasa II
3 miejsce – Antoni Kostrzewski, SP Siemiątkowo klasa I

• II grupa - klasy od IV do VIII
1 miejsce – Aleksandra Kaczmarska, SP Kuczbork klasa VIII
2 miejsce ex aequo – Amelia Jaskulska, SP Bieżuń klasa VI, Kacper Antkowicz, SP Gościszka klasa VIII

szkoły średnie

1 miejsce - Wiktoria Retkowska- ZS Zielona
2 miejsce - Klaudia Włodarska -ZS Zielona
3 miejsce – Aleksandra Sokołowska- ZS Zielona

Szkoła Specjalna

szkoła podstawowa

• I grupa - klasy od I do III
1 miejsce – Artur Gutowski klasa I
2 miejsce – Krystian Bartnicki klasa III
3 miejsce – Natalia Zboińska klasa II

• II grupa - klasy od IV do VIII

1 miejsce – Miłosz Sobotka klasa VIII
2 miejsce – Paulina Karpińska klasa VII
2 miejsce – Jakub Redziński klasa V

Szkoła Specjalna Przyspasabiająca do Pracy

1 miejsce- Elwis Rosłon klasa III PdP
2 miejsce- Karolina Jakubowska klasa III PdP
3 miejsce – Daniel Zakrzewski klasa IIPdP

Zwycięzcy konkursu zostaną nagrodzeni kartami podarunkowymi. Laureaci konkursu i dyrektorzy szkół zostaną powiadomieni o miejscu i terminie wręczenia nagród.

pptxWiktoria_Retkowska_2TEW_ZS_Zielona.pptx2.87 MB

pptxKlaudia_Włodarska_IV_TER_ZS_Zielona.pptx2.79 MB