DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

NOWA KARETKA DLA ŻUROMIŃSKIEGO SZPITALA

BANER UNIA

Decyzją Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego do naszego szpitala trafił nowy ambulans sanitarny typu C marki Ford Transit. Auto zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego oraz poprawi komfort pracy medyków

ambulans16092022

Ambulans stanowi darowiznę w ramach projektu ,,Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”, jaki Urząd Marszałkowski realizuje w oparciu o Regionalny Program Operacyjny Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020. Wartość pojazdu to kwota 578 128,68 tys. zł Przekazana karetka to najbardziej zaawansowany rodzaj ambulansu, skonstruowany i wyposażony do transportu, specjalistycznego leczenia i monitorowania pacjentów. Nowy ambulans uzupełni i unowocześni wyposażenie szpitalnych Zespołów Ratownictwa Medycznego, aby możliwa była realizacja usług medycznych na poziomie oczekiwanym przez mieszkańców powiatu żuromińskiego.

Zakupiony pojazd spełnia najwyższe standardy europejskie stawiane pojazdom bazowym, jaki zabudowie medycznej. W jej skład wchodzą m.in. nosze, pompy infuzyjne, krzesełko kardiologiczne, ssak, defibrylator czy przenośny respirator.

flaga godlo polski