Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

Zakończenie robót na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki

Tablica Przeradze

Zakończone i odebrane zostały prace związane z realizacją zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo – Lutocin – Września – Borowo na odcinku Przeradz Nowy – Przeradz Wielki w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg,

Wykonawcą zadania była Firma Przedsiębiorstwo Budowlane ,,DOMEX” Sp. z o.o. z Żuromina, za ostateczną cenę brutto w wysokości 1 623 311,10 zł, a cała wartość inwestycji wraz z nadzorem inwestorskim wyniosła 1 647 311,10 zł.

Prace w terenie objęły odcinek o długości 1,254 km pomiędzy miejscowościami Przeradz Nowy a Przeradz Wielki, zakres zadania zgłoszony w 2020r. do wniosku o dofinasowanie obejmował m. in. wybudowanie chodnika, poszerzenie jezdni do 6m oraz oznakowanie. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z RFRD w wysokości 977 548,38 zł, pozostałe środki - 669 767,72 zł - stanowią wkład własny Powiatu Żuromińskiego.

Przeradz zakończenie 2022 1 Przeradz zakończenie 2022 2 Przeradz zakończenie 2022 3