DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na ul. Szpitalnej w Żurominie

Zarząd Powiatu w Żurominie przystąpił do realizacji pilotażowego i innowacyjnego na terenie powiatu projektu pn. „Zakup i montaż radarowego wyświetlacza prędkości na przejściu dla pieszych na drodze powiatowej Nr 4641W – ul. Szpitalnej w Żurominie”.

Nad bezpieczeństwem pieszych a także kierowców czuwać będzie radarowy wyświetlacz prędkości, który został zainstalowany w pasie drogowym ul. Szpitalnej w Żurominie, wskazując aktualną prędkość pojazdu, przejeżdżającego przy przejściach dla pieszych w pobliżu szpitala powiatowego.

Urządzenie to ma charakter prewencyjno-edukacyjny: wskazuje rzeczywistą prędkość nadjeżdżających pojazdów oraz informuje kierujących wyświetlanym znakiem B-33 o dozwolonej prędkości do 50 km/h. Kierowca jadący zgodnie z przepisami „nagrodzony” jest zielonym komunikatem DZIĘKUJĘ, natomiast przekroczenie tego progu sygnalizowane jest pulsującym czerwonym napisem ZWOLNIJ.

Realizacja ww. zadania ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych, zwłaszcza w okolicach zwiększonego i nasilonego ruchu pojazdów, w tym również pojazdów uprzywilejowanych (karetek pogotowia ratunkowego, jak również pojazdów ratownictwa gaśniczego, zabezpieczających przylot śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego).

Niniejsze zadanie na zlecenie Zarządu Powiatu w Żurominie wykonała Firma Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe M&M Ewa Mikucka, ul. Łąkowa 1, 09 – 200 Sierpc. Wartość robót wyniosła 49 692,00 zł brutto a całość wydatku sfinansowana została ze środków własnych powiatu żuromińskiego.

Apelujemy do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności, unikanie wszelkich zachowań na drodze, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego.