DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

 

kalendarz 2022

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

AKTUALNOŚCI

XIV Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel

Opublikowano .

W dniach 4 – 5 sierpnia 2022 r. w Internacie Zespołu Szkół Techniczno-Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie gościliśmy uczestników XIV Góralskiej Pielgrzymki Rowerowej z Giewontu na Hel. 
Przedsięwzięcie organizowane przez Towarzystwo Cyklistów ORZEŁ Spytkowice cieszy się bardzo dużym powodzeniem – do udziału zgłosiło się ok. 80 rowerzystów z Małopolski, Podhala, Śląska, Podkarpacia, Wielkopolski czy z województwa łódzkiego. Jednym z uczestników jest nawet mieszkaniec… Helu. Podczas 8 dni jazdy na rowerze uczestnicy mieli do pokonania ok. 1090 km. Piąty etap tegorocznej pielgrzymki kończył się w Żurominie. Oprócz noclegu w naszym internacie uczestnicy zwiedzili Szkolną Izbę Pamięci Narodowej. 5 sierpnia 2022 r. po uczestnictwie w porannej mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej w Żurominie uczestnicy pielgrzymki wyjechali do Starogardu Gdańskiego.

IMG 2349IMG 2350

e-max.it: your social media marketing partner