DBAJMY O SIEBIE - KLUCZOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Informacje dotyczące COVID-19

SZCZEPIMY SIĘ - WAŻNE INFORMACJE, PUNKTY SZCZEPIEŃ I INFOLINIE

Kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19

budowa krytej plywalni plan basenu3

Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.

kalendarz 2022

ZAKUP MYJKI ENDOSKOPOWEJ

Pracownia Endoskopowa Szpitala w Żurominie wykonuje szeroki zakres specjalistycznych badań górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego zarówno dla pacjentów hospitalizowanych w naszym Szpitalu, jak również  pacjentów ambulatoryjnych, kierowanych przez poradnie specjalistyczne i przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej (wymagane jest posiadanie skierowania do Pracowni Endoskopowej).

Posiadamy najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczny w postaci aparatów z torami wizyjnymi, dzięki którym mamy możliwość rejestracji obrazu w formie zdjęć umieszczanych przy opisie wyników badania. Nowo zakupiona myjnia stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa badania.

myjka endo 22072022  myjka2 endo 22072022

Dezynfekcja endoskopów giętkich i sztywnych, jako sprzętu umieszczanego w ciele pacjenta jest kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa świadczonych przy ich pomocy usług medycznych. Mając na uwadze dobro pacjenta Szpital w Żurominie zakupił nowoczesną w całości automatyczną myjnię endoskopów CYW-100, co gwarantuje pełne bezpieczeństwo wykonywanych badań i zapobiega zakażeniom bakteryjnym, grzybiczym, wirusowym. Dodatkowo zakup ten przyczyni się do skrócenia czasu oczekiwania na badania.

Chcemy, aby nasze usługi oparte były o najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Koszt zakupu myjni endoskopowej to wartość 59 400,00 zł.

Sprzęt został zakupiony z własnych środków szpitala.