Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

Podpisanie umów na dofinansowanie remontu 2 dróg powiatowych

W dniu 4 lipca 2022r. w Żurominie, Zarząd Powiatu Żuromińskiego podpisał z Adamem Struzikiem - Marszałkiem Województwa Mazowieckiego (reprezentowanym przez Pana Konrada Wojnarowskiego – Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego) umowy o dofinansowanie zadań drogowych pn.

1. Remont drogi powiatowej Nr 4620W Poniatowo – Lutocin – Września – Borowo
  2. Remont drogi powiatowej Nr 4625W Poniatowo – Swojęcin – Bieżuń

Na niniejsze zadania samorząd powiatu otrzymał wsparcie z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 5 999 933 zł z przeznaczeniem na remont drogi Poniatowo – Lutocin – w wysokości 2 799 937 zł oraz Poniatowo – Swojęcin – Bieżuń – w wysokości 3 199 996 zł, które uległy zniszczeniu wskutek nadmiernej eksploatacji, wynikającej z rozbudowywanej drogi wojewódzkiej nr 541. Środki te pozwolą na poprawę stanu nawierzchni na odcinkach o łącznej długości ok. 12 km.

Powiat przeprowadził postepowanie przetargowe, mające na celu wyłonienie wykonawców robót. Prace drogowe na wybranych odcinkach drogi Poniatowo – Lutocin wykona Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o.o. z Lipna, a na odcinkach drogi Poniatowo – Swojęcin – Bieżuń - Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Inżynieryjnych ,,PRDI” S.A. z Mławy.

Realizacja prac w terenie przewidziana jest na 2 półrocze 2022r.

Zdjecia remonty drog umowa 1Zdjecia remonty drog umowa 2