Ubieramy choinkę dla potrzebujących

Organizatorami Akcji jest Stowarzyszenie "Start!" we współpracy z Młodzieżową Radą Powiatu

pod Patronatem Powiatu Żuromińskiego.

Beneficjentami są Osoby w potrzebie będące mieszkańcami Powiatu Żuromińskiego

pdfRegulamin Akcji.pdf 639.34 KB

choinka pusta

budowa krytej plywalni plan basenu3

Basen Powiat Żuromiński pozyskał dofinansowanie na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni przy Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie” w wysokości 15 000 000 zł. Planowany całkowity koszt zadania wynosi ok. 24 395 033 zł.
Powiat posiada pełną dokumentację projektową wraz ze wszystkimi pozwoleniami.
Budynek pływalni o wymiarach 48,50 x 28,50 m zlokalizowany będzie przy budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Dąbrowskiej w Żurominie i hali sportowej. Przy głównym wejściu zaprojektowano plac wejściowy z małą architekturą (ławki, latarnie, stojaki rowerowe).
Celem obiektu jest stworzenie pływalni o funkcji sportowej, dydaktycznej, rekreacyjnej oraz zdrowotnej. Obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Powiatu. Jednocześnie w pływalni będzie mogło przebywać 205 osób.
Zaprojektowano trzy niecki. Sportową z sześcioma torami o długości 25 m. Przy ścianie hali, równolegle do tej niecki rozmieszczono widownię na 40 miejsc, dostępną z holu głównego. Niecka rekreacyjna będzie głównym miejscem zabawy i relaksu. Przewidziano tu trzytorową strefę do nauki pływania o wymiarach 5,00 x 9,00 m. Na pozostałej części niecki przewidziano miejsce na atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe: siedziska napowietrzające, huśtawkę wodną, masaże karku, masaże podwodne, gejzer. W niecce dla najmłodszych przewidziano brodzik z atrakcjami i zabawkami dostosowanymi do ich potrzeb. Charakterystyczną cechą brodzika będzie miękkie dno, co dodatkowo zwiększy atrakcyjność, ale i bezpieczeństwo. Będzie również zespół saunowy składający się z dwóch kabin – klasycznej, gorącej sauny fińskiej, oraz mokrej sauny parowej. Uzupełnieniem oferty saunarium jest grota solna. Przewidziano strefę schładzania w postaci basenu lodowego i dwóch pryszniców z biczami wodnymi.
Żuromin 2022 grudzień3

Warsztaty Umiejętności Wychowawczych

Drogi rodzicu!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Żurominie wraz z Zespołem Ośrodków Wsparcia w Mławie serdecznie zapraszają na Warsztaty Umiejętności Wychowawczych, które odbędą się w formie spotkań dla każdego kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. Podczas warsztatów poruszone zostaną tematy m.in.: wspieranie rodziców i opiekunów w radzeniu sobie w codziennych kontaktach  z dziećmi i młodzieżą, nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, stawianie granic, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń. Warsztaty te dają przestrzeń do nauki dialogu i kształtowania więzi opartych na wzajemnym szacunku. Prowadzący podpowiedzą jak lepiej rozumieć i wspierać dzieci.
readmore

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w spotkaniach zapraszamy do kontaktu. Warsztaty dla mieszkańców powiatu żuromińskiego odbędą się w dniach 7 i 8 lipca oraz 13 i 14 lipca 2022 roku.

Link do zapisów: https://forms.gle/NZCnC4CnrJ2jBHgD6

Telefon do zapisów: 23/657-09-04.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Projekt jest dofinansowany ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego i Powiatu Mławskiego

Zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów dzieci od 6 roku życia.