(dyżur sekretariatu do godziny 15:30)

Nowy samochód Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie

Dziewięcioosobowy mikrobus, przeznaczony do przewozu osób z niepełnosprawnością, służyć będzie podopiecznym Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Żurominie.

26.01.2022 r. została podpisana umowa pomiędzy Starostwem Żuromińskim, a Caritas Diecezji Płockiej na realizację projektu o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach programu pn. „Program wyrównywanie różnić między regionami III”, obszar D - likwidacja barier transportowych. W ramach przyznanych przez PFRON środków, Powiat dofinansował projekt dotyczący zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych. Łączny kosz zakupu pojazdu wyniósł brutto 124.230,00 zł. Dotacja PFRON wyniosła 80.000,00 zł. Pozostałą część dofinansował Caritas Diecezji Płockiej, w której strukturach działa Powiatowy Środowiskowy Dom Samopomocy.

Przekazanie auta do dyspozycji PŚDS odbyło się 23 lutego 2022 r.

Beata Głowacka
Kierownik Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy