uromin 2022 styczeń

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

AKTUALNOŚCI

Kolejny sprzęt zakupiony na potrzeby szpitala powiatowego w Żurominie

Opublikowano .

Blok operacyjny Oddziału Ginekologiczno-Położniczego wzbogacił się o nowy stół operacyjny, który z pewnością ułatwi pracę lekarzom i instrumentariuszkom, a jednocześnie zwiększy bezpieczeństwo pacjentek w trakcie zabiegu. Urządzenie warte jest 139 000,00 zł.

Kolejny z zakupionych sprzętów trafił na Blok Operacyjny . Jest to dermatom z kraniotomem o wartości 179 000,00 zł. Pozwala on na leczenie dużych ubytków skórnych poprzez pokrycie ich przeszczepami skóry różnej grubości. To narzędzie pozwala na rozszerzenie zakresu wykonywanych procedur medycznych w naszym szpitalu. Kraniotom jest urządzeniem pozwalającym w bezpieczny, precyzyjny i szybki sposób uzyskać dostęp do przestrzeni wewnątrzczaszkowej. Urządzenie jest niezbędne w przypadku urazu czaszkowo-mózgowego.

Pracownia Endoskopii została doposażona w gastroskop dziecięcy wnosząc jednocześnie do realizowanych tam procedur diagnostycznych nową jakość badań. Mniejsze parametry wielkościowe i nowoczesne oprzyrządowanie pozwala nam z pełną satysfakcją oferować bezpieczną diagnostykę i leczenie niezależnie od wieku dziecka. Nowy sprzęt pozwoli na działania diagnostyczne mające na celu ocenę ścian przełyku, żołądka czy dwunastnicy, pobranie próbek do dalszych badań lub usunięcie połkniętych przez maluchy ciał obcych. Jego wartość to kwota 97 956,00 zł.

zdjęcie 1zdjęcie 2zdjęcie 3

e-max.it: your social media marketing partner