Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

AKTUALNOŚCI

Spotkanie hodowców bydła mlecznego podsumowujące roczne wyniki oceny wartości użytkowej bydła

Opublikowano .

Dnia 23 sierpnia 2021 roku odbyło się spotkanie Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka – Koło Powiatu Żuromińskiego z hodowcami bydła mlecznego. Na spotkanie zostali zaproszeni Starosta Żuromiński, Burmistrzowie i Wójtowie.

Przewodnim tematem spotkania było podsumowanie sytuacji na rynku mleka w 2020 r. oraz przedstawienie wyników oceny wartości użytkowej bydła w 2020 roku, a także najwyższych średnich wydajności, osiągniętych w poszczególnych powiatach. 

W Powiecie Żuromińskim pod względem wydajności mleka na 1 krowę kolejno miejsca zajęli:

  1. Pan Łukasz Kocięda
  2. Pan Daniel Paluszewski
  3. Pan Jarosław Kopacz
  4. Pan Przemysław Piórkowski
  5. Pan Zbigniew Lisowski
  6. Pani Marianna Kubińska
  7. Pan Jakub Magdziński
  8. Pan Jacek Dzieńkowski
  9. Pan Wojciech Olewnik
  10. Pani Grażyna Dobrzyńska

Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski wręczył laureatom statuetki i upominki.

IMG 5316IMG 5319IMG 5322

e-max.it: your social media marketing partner