SSAKI MEDYCZNE

Kolejnym zakupem dla szpitala w ramach realizowanego przez samorząd województwa mazowieckiego projektu unijnego jest 5 ssaków medycznych, które są wykorzystywane w endoskopii, do próżniowego wspomagania porodu przez cesarskie cięcie, drenowanie ran oraz wszelkich innych zastosowań gdzie potrzebne jest niezawodne i precyzyjne źródło ssania.

Jest to sprzęt szwajcarskiej firmy Medela. Ssak Basic zapewnia precyzyjną regulację podciśnienia, podobnie jak w przypadku wszystkich pomp ssących Medela oraz długą żywotność. Urządzenie Basic jest łatwe w użyciu oraz dzięki cichej pracy nie rozprasza podczas zabiegów chirurgicznych.

Sprzęt został przeznaczony na oddział chirurgiczny, oddział wewnętrzny oraz izbę przyjęć. Łączna cena ssaków to 50 000,00 zł.

ssaki medyczne