Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - akcja pod patronatem GovTech

Od 2 lipca do 2 sierpnia 2021 roku można korzystać z akcji “Bezpłatny Kreator Zdjęć do Dowodu - złóż wniosek przed zmianą przepisów!”, która jest odpowiedzią na apele administracji rządowej dotyczące korzystania z możliwości aplikowania o wydanie dowodu osobistego przed zmianą przepisów.

Jednocześnie przypominamy, że Akcja została objęta Patronatem przez Centrum GovTech i ze względu na ogólnokrajowe zaległości spowodowane pandemią w zakresie wydawania dowodów osobistych zachęcamy do aplikowania o dowód przez Internet.

By ułatwić proces aplikowania, serwisy Passport Photo Online oraz PhotoAiD oferują możliwość korzystania z bezpłatnego Kreatora Zdjęć do Dowodu Osobistego, dzięki któremu można łatwo wykonać zdjęcie biometryczne, niezbędne do złożenia wniosku przez Internet.

Kreator dostępny jest na stronach:

Możliwość aplikowania o dowód osobisty online jest dostępna do 26 lipca 2021 po tym czasie będzie jedynie możliwa dla osób poniżej 12 roku życia. W związku z tym, warto wykorzystać szansę i wysłać wniosek przez Internet.