Podpisanie umowy na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej na odcinku Kipichy – granica powiatu

W dniu 1 lipca 2021r. w Ciechanowie Zarząd Powiatu Żuromińskiego podpisał z Adamem Struzikiem - Marszałkiem Województwa Mazowieckiego umowę o dofinansowanie zadania drogowego pn. „Przebudowa dróg powiatowych Nr 4612W Pątki – Płociczno – Mleczówka – Suchy Grunt , Nr 4615W Pątki – Dziwy – Sinogóra i nr 4613W od drogi nr 541 – Brudnice – Sinogóra – Kipichy” – odcinek 4613W od km 17+520,08 – do km 18+023,58”, w ramach dotacji ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w zakresie budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Wartość złożonego wniosku opiewa na kwotę ok. 500 000,00 zł a w wysokość dofinansowania, określona umową wynosi 249 000,00 zł.

Inwestycja ta zakresem rzeczowym obejmuje wykonanie warstwy wyrównawczej i ścieralnej na odcinku drogi o długości ok. 0,5 km, poszerzenie jezdni do 6m, wykonanie obustronnych poboczy z kruszywa naturalnego o szerokości 1,00 m po obu stronach przebudowanej drogi, roboty ziemne (w tym rowy), zjazdy, przepusty pod zjazdami oraz oznakowanie pionowe i oznakowanie poziome jezdni.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby