Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

AKTUALNOŚCI

NARESZCIE WAKACJE!

Opublikowano .

25 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2020/21. Był to bardzo trudny rok ze względu na sytuację pandemiczną. Punktualnie o godzinie 900 cała społeczność szkolna spotkała się na sali gimnastycznej. Wprowadzono Sztandar Szkoły i odśpiewano hymn szkoły. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Wojciech Smoliński, który podziękował uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, doceniając ich żmudną pracę w systemie on – line. Pan Dyrektor podkreślił, że nauczyciele byli cierpliwi, nieustępliwi w pokonywaniu trudności, kreatywni i pełni poświęcenia. Dyrektor Szkoły podkreślił, że  niejednokrotnie musieliśmy się zmagać z problemami technicznymi, 
z ograniczeniami wynikającymi z pracy zdalnej – brakiem bezpośredniego kontaktu
z nauczycielami i rówieśnikami. Ten rok pokazał, jak bardzo nam wszystkim tego kontaktu brakowało. Pan Dyrektor zachęcił  wszystkich do aktywności fizycznej i umysłowej wolnej od nadmiaru medialnego szumu, nagrzanego ekranu, zapachu drukarki... Zapewniał, że zapach dobrej książki w wersji papierowej jest równie przyjemny i intrygujący a zapach przyrody zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Muhammad Ali  powiedział: „Nie licz dni, spraw, by każdy dzień się liczył”. Pan Dyrektor życzył wszystkim zebranym udanych, bezpiecznych i długich wakacji. Wyraził nadzieję, że czas odpoczynku pozwoli zregenerować siły i w następnym roku szkolnym wrócimy do szkoły tętniącej życiem, gwarem i śmiechem.
Życzenia od Starosty Powiatu i Rady Rodziców odczytała wicedyrektor szkoły Pani Ewa Janulewska.
W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem i nagród dla najlepszych i najsumienniej pracujących uczniów. Podziękowania i nagrody odebrali także uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy
w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych, uzyskali wysoką frekwencję
 i angażowali się w aktywną pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły.
Następnie głos zabrała  młodzież, która podziękowała nauczycielom za pracę, wyrazem wdzięczności były kwiaty złożone na ręce Dyrekcji Szkoły.
Wyprowadzono Sztandar Szkoły. Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by w swoim gronie podsumować mijający rok szkolny, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku. Wychowowcy wręczyli też świadectwa pozostałym uczniom.
„Najwspanialszym bagażem, który można przywieźć z wakacji, jest ten pełen niezwykłych wspomnień” - życzymy wszystkim słonecznych dni, bezpiecznych podróży i niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.
Grażyna Truszczyńska  

DSC 0017DSC 0096DSC 0156DSC 0185DSC 0345

e-max.it: your social media marketing partner