Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Inwestycje Powiatu Żuromińskiego

Ulotka1

Ulotka2

Podpisanie umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina"

15 października 2021 roku w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się uroczyste podpisanie przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika umowy z wykonawcą na opracowanie dokumentacji projektowej, a także uzyskanie w imieniu Zamawiającego: „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy południowo-wschodniej obwodnicy Żuromina. To kolejny krok w kierunku realizacja jakże ważnej dla miasta i powiatu inwestycji. Warto działać i się angażować.

podpisanie umowy z marszałkiem

AKTUALNOŚCI

Uczniowie Zespołu Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie w Grecji.

Opublikowano .

W dniu 23 maja 2021r. w Zespole Szkół Techniczno – Zawodowych im. Jana Pawła II w Żurominie rozpoczęła się mobilność uczniów w ramach projektu: „Europejska Mobilność Kluczem do Zawodowego Sukcesu”. Tym razem na staże realizowane na Greckiej Riwierze Olimpijskiej wyjechało 60 uczniów wraz z 6 opiekunami. W czasie trwania mobilności wypracowano skuteczne metody nauczania języków obcych, a zwłaszcza języka angielskiego. Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie poszerzyli zakres wykorzystania języka obcego, także zawodowego z używaniem terminologii specjalistycznej, związanej z nauczanym zawodem. Zajęcia odbywały się w formie ćwiczeń leksykalnych, serii lekcji na wybrane tematy, w dyskusjach, projektach multimedialnych. Praktyki zawodowe za granicą były doskonałą metodą rozwijania kompetencji językowych w praktyce, w formie zadań projektowych. Uczniowie poznali zasady pracy w firmie zagranicznej oraz zapoznali się z podstawowymi prawami działalności na terenie UE. Program mobilności obejmował również poznawanie kultury Grecji. Uczniowie zwiedzali mi. Meteory, Olimp, pracownię pisania ikon, uczestniczyli w rejsie na Trikieri. Grecka przygoda zakończyła się szczęśliwym powrotem do Żuromina w dniu 5 czerwca 2021r.

                                                                                                                 Dyrekcja ZST-Z w Żurominie

ZSTZ POWER 2021_1.jpg

 

e-max.it: your social media marketing partner