Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje, iż w dniu 4 czerwca (piątek) urząd będzie nieczynny. Natomiast w dniu 9 czerwca (środka) w związku z zaplanowanymi pracami modernizacji infrastruktury informatycznej, petentów nie będzie obsługiwał Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Termomodernizacja szpitala w Żurominie

szpital termomodernizacja ulotka.pngtermo 2.png

AKTUALNOŚCI

NOWY TOMOGRAF KOMPUTEROWY NIEBAWEM ŻUROMIŃSKIM SZPITALU

Opublikowano .

Nowy tomograf komputerowy to HITACHI SUPRIA 32 - nowoczesny wielorzędowy system tomografii komputerowej spełniający wszystkie wymagania różnorodnych rutynowych zastosowań. Aparat idealnie nadaje się do szerokiego zakresu badań TK. Zapewnia doskonałą jakość obrazu oraz jest łatwy w obsłudze . Zastąpi on 16-rzędowy sprzęt Siemensa z roku 2010, który służy do tej pory do diagnostyki pacjentów w naszym szpitalu. Przed montażem tomografu komputerowego, w pracowni wykonane zostaną niezbędne prace modernizacyjne i adaptacyjne.
Tomografia komputerowa jest szeroko stosowana w medycynie. Pozwala na uzyskanie obrazów przekrojowych, a także przestrzennych badanego obiektu. Dzięki temu można postawić precyzyjną diagnozę, która jest punktem wyjścia do skutecznego leczenia. Nowoczesny tomograf komputerowy umożliwia wykonywanie badań przesiewowych, diagnostykę i ocenę stopnia zaawansowania różnych schorzeń, w tym COVID-19.
Urządzenie  posiada dużo rozwiązań technologicznych, które podnoszą bezpieczeństwo i komfort pacjentów podczas badania oraz  pozwalają na uzyskanie obrazów bardzo dobrej jakości.
Wartość nowego tomografu komputerowego to kwota blisko 1 640 000,00 zł. Urządzenie zostało w całości sfinansowane z funduszy Urzędu Marszałkowskiego w ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego”.
Uruchomienie urządzenia zaplanowano na początek lipca.

tomograf.png

e-max.it: your social media marketing partner