Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje, iż w dniu 4 czerwca (piątek) urząd będzie nieczynny. Natomiast w dniu 9 czerwca (środka) w związku z zaplanowanymi pracami modernizacji infrastruktury informatycznej, petentów nie będzie obsługiwał Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Termomodernizacja szpitala w Żurominie

szpital termomodernizacja ulotka.pngtermo 2.png

DWA APARATY DO WYSOKOPRZEPŁYWOWEJ TERAPII TLENOWEJ

2 Aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej wraz z akcesoriami trafiło do żuromińskiego szpitala. Samorząd województwa mazowieckiego za ponad 3mln zł kupił 350 Aparatów do wysokoprzepływowej terapii tlenowej, które trafiły do placówek medycznych na terenie Mazowsza. To kolejny zakup w ramach realizowanego przez samorząd województwa projektu unijnego

Aparaty Airvo2-set firmy Fisher & Paykel Healthcare GmbH zostały dostarczone na oddział wewnętrzny żuromińskiego szpitala. Urządzenie posiada wbudowany w aparat układ mieszania gazów oddechowych, zapewnia wsparcie czynności oddechowej i nawilżanie dróg oddechowych przy jednoczesnym komforcie i łatwości użycia. Donosowa Terapia Wysokoprzepływowa jest uznawana przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) jako terapia stosowana w leczeniu pacjentów z niewydolnością oddechową w przebiegu zapalenia płuc, wywołanego przez patogeny, przedostające się do organizmu drogą kropelkową.

Wartość jednostkowa sprzętu to 8 799,00 zł

drugi art.png