Starostwo Powiatowe w Żurominie informuje, iż w dniu 4 czerwca (piątek) urząd będzie nieczynny. Natomiast w dniu 9 czerwca (środka) w związku z zaplanowanymi pracami modernizacji infrastruktury informatycznej, petentów nie będzie obsługiwał Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami.

Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

Termomodernizacja szpitala w Żurominie

szpital termomodernizacja ulotka.pngtermo 2.png

AKTUALNOŚCI

NOWY APARAT PRZYŁÓŻKOWY SAMSUNG GM85

Opublikowano .

Do szpitala w Żurominie trafił cyfrowy aparat przyłóżkowy SAMSUNG GM85

Dnia 20 maja 2021r. w ramach projektu „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” szpital w Żurominie został doposażony w Mobilny Aparat Rtg Samsung GM85.

Aparatura to nowoczesne, kompaktowe i lekkie urządzenia marki Samsung GM 85. Jego atutem jest nieduży jak na tego typu sprzęt rozmiar, który umożliwia personelowi medycznemu przetransportowanie go w niewielkiej windzie czy też przemieszczanie się z nimi bardzo wąskimi korytarzami do sali chorych. Aparat charakteryzuje się niskim zużyciem energii. Dodatkowo urządzenie gwarantuje doskonałą jakość obrazu i umożliwia dostosowanie dawki promieniowania do wieku badanego pacjenta, dzięki czemu mogą być stosowane również w diagnostyce dzieci. Aparat posiada funkcję Remote View, dzięki której lekarze mają na bieżąco dostęp do obrazu za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Ta opcja jest przydatna np. w salach operacyjnych.Sprzęt zapewnia nie tylko wysoką jakość obrazu, lecz także większe bezpieczeństwo pacjenta podczas badania (redukuje dawkę promieniowania).

Mobilny aparat rentgenowski jest niezbędnym urządzeniem do diagnozy skutków choroby płuc wywołanej przez koronawirusa u pacjentów, którzy ze względu na konieczność izolacji nie mogą być transportowani do Pracowni RTG.

Zakupiony sprzęt umożliwi również wykonywanie zdjęć rentgenowskich w łóżku pacjentom, przebywającym w Oddziałach naszego szpitala, którzy ze względu na stan zagrożenia życia nie mogą być przemieszczani poza obszar oddziału.

Wartość aparatu 397 314,72 zł brutto.

3Bez tytułuBez tytułu 2

e-max.it: your social media marketing partner