Dane ze stacji meteorologicznej w Zielonej

meteo

AKTUALNOŚCI

Marszałek Województwa Mazowieckiego w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie

Opublikowano .

19 lutego 2021 roku Pan Marszałek Adam Struzik przebywał z wizytą w Liceum Ogólnokształcącym w Żurominie. Nasza szkoła uczestniczy w realizacji Programu pn. „Mazowiecki program przygotowania szkół, nauczycieli i uczniów do nauczania zdalnego” we współpracy z samorządem województwa mazowieckiego, a finansowanego ze środków unijnych.
Uczestników spotkania przywitała Pani Danuta Ryszewska –dyr. LO, która podziękowała za przekazany sprzęt oraz przedstawiła charakterystykę szkoły.
Przedstawiciele firmy wdrażającej program przedstawili założenia realizowanego projektu oraz możliwości wykorzystania nowoczesnego sprzętu i narzędzi dydaktycznych w kształceniu w warunkach pandemii.
W swoim wystąpieniu Pan Marszałek Adam Struzik podkreślił znaczenie realizowanego programu, którego głównym celem jest pomoc szkołom w organizacji kształcenia na odległość, poprzez doposażenie w niezbędny sprzęt ale też prowadzenie szkoleń dla uczniów i nauczycieli. Samorząd województwa mazowieckiego bardzo szybko dostrzegł potrzebę wsparcia jednostek edukacyjnych w tym segmencie, stąd też pojawił się program w którym uczestniczy ponad 200 szkół z terenu Mazowsza. Wartość przekazanego sprzętu to ok. 100 tys. zł.
Zaprezentowane zostały możliwości sprzętu i oprogramowania w zdalnym nauczaniu poprzez uczestnictwo gości w mini lekcji on-line z udziałem uczniów.
Starosta Jerzy Rzymowski podziękował Panu Marszałkowi za wsparcie jakie otrzymujemy, które pozwala na doposażanie naszych placówek w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i urządzenia wspomagające zdalne nauczanie w czasie pandemii covid-19. W spotkaniu wzięli udział: Pan Ireneusz Rejmus – Wicestarosta, Pani Joanna Jucewicz-Morawska- dyr. Wydziału Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego, Pan Marcin Pawlak- z-ca Dyrektora Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu oraz Pan Artur Andrysiak – członek Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza.

IMG 4106IMG 4108IMG 4109IMG 4110IMG 4114IMG 4115IMG 4117IMG 4119IMG 4124IMG 4126IMG 4129IMG 4131IMG 4133IMG 4135IMG 4136IMG 4139IMG 4140

e-max.it: your social media marketing partner