SZPITAL Z NOWOCZESNĄ DIAGNOSTYKĄ ENDOSKOPOWĄ

Pracownia Endoskopowa Naszego Szpitala została wyposażona w najnowocześniejszy sprzęt diagnostyczno-zabiegowy. Dzięki zakupowi najnowszej generacji sprzętu endoskopowego możemy rozszerzyć naszą ofertę dla badanych u nas pacjentów.

Zakupiono:

1. Super cienki Gastroskop, którym możemy wykonywać badania diagnostyczne u naszych najmniejszych pacjentów.
  2. Nowoczesny Kolonoskop, dedykowany dla pacjentów nawet ze zrostami pooperacyjnymi z obrazowaniem HD. Poprawi on komfort pacjentom podczas badań jelita grubego.
  3. Najnowszej generacji Bronchoskop - endoskop do diagnostyki górnych dróg oddechowych. Bezcenny w czasach obecnej pandemii Covid 19. Endoskop ten pozwala na bezpieczną intubację pacjenta - jest urządzeniem ratującym życie w przypadkach nagłych.
  4. Endoskop operacyjny - jest to urządzenie posiadające 2 kanały robocze. Pozwala to na bezpieczne usuwanie polipów położonych w miejscach niedostępnych dla zwykłego aparatu. Jest najlepszym urządzeniem do tamowania krwawień z przewodu pokarmowego.
  5. Duodenoskop - endoskop do zabiegów na drogach żółciowych tzw ECPW /endoskopowa cholangiopankreatografia wsteczna/. Aparat został całkowicie zregenerowany, dzięki czemu możemy znacznie rozszerzyć zakres naszych procedur zabiegowych.

Wartość nowych urządzeń wraz z modernizacją duodenoskopu (pkt. 5) to 415 471,20 zł. Starostwo Powiatowe na ten cel przekazało 188 000 zł., pozostałą kwotę szpital pokrył z własnych środków

endoskop.png