VIII edycja konkursu multimedialnego w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaszewie

18 maja 2017r. wyłoniono zwycięzców konkursu multimedialnego skierowanego do uczniów szkół podstawowych z województwa mazowieckiego. Celem konkursu było przybliżenie dzieciom postaci Świętego
Jana Pawła II i Jego nauczania.

Uczestnicy finału w dniu urodzin papieża prezentowali swoje prace. W tym roku, pod hasłem „Święty Jan Paweł II - Ojciec wszystkich narodów”. Honorowy patronat nad konkursem objął Biskup Diecezji Płockiej Piotr Libera, Mazowiecki Kurator Oświaty, Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie, Urząd Gminy Siemiątkowo, Parafia św. Katarzyny w Gradzanowie. Dyrektor Szkoły, pomysłodawca i organizator konkursu, witając gości i zgromadzonych powiedział:

„Jan Paweł II to człowiek, który pięknie żył i godnie umierał. To przesłanie wielkiego autorytetu chcielibyśmy szerzyć wśród uczniów innych szkół Mazowsza. Ten konkurs pomoże Wam w ukształtowaniu świata własnych wartości, które będą prospołeczne, dobre”.

DSCN5093DSCN5098DSCN5099DSCN5102DSCN5104DSCN5115DSCN5122DSCN5123DSCN5133

Jury w składzie: Dyrektor Wydziału Zdrowia i Edukacji Starostwa Powiatowego w Żurominie Pani Joanna Jucewicz- Morawska, Ksiądz Dziekan parafii Gradzanowo Roman Tomaszewski, Kierownik Publicznej Biblioteki Gminnej pani Irena Stępkowska, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łaszewie pan Karol Rakowski wyłoniło zwycięzców:

I miejsce Alicja Ludwicka ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Gozdowie.

II miejsce Julia Krzewina ze Szkoły Podstawowej im. Wł. Potockiego w Sękocinie .

III miejsce ex aequo Anna Siwińska ze Szkoły Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Siemiątkowie, Klaudia Wołosz ze Szkoły Podstawowej w Przystani.

W tym roku zaproszeni goście, finaliści konkursu z opiekunami oraz cała społeczność szkolna obejrzała bogaty program artystyczny „Święty Jan Paweł II - Ojcem narodów” przygotowany przez szkolne koło teatralne „Zaczarowane Kremówki” pod kierunkiem pani Bogumiły Kaźmierczak.

Konkurs wsparły finansowo (obdarowując finalistów ciekawymi nagrodami) instytucje:

• Instytut Jana Pawła II w Warszawie,
  • Starostwo Powiatowe w Żurominie,
  • Gmina Siemiątkowo.

Gratulujemy laureatom, bardzo dziękujemy za obecność , do zobaczenia za rok!