Ogłoszenia i informacje

Stypendia na rok szkolny/akademicki 2006/2007

Dnia 20 października 2006r. zostały podpisane umowy o dofinansowanie projektów stypendialnych dla uczniów i studentów na rok szkolny/akademicki 2006/2007.
Szkolne komisje stypendialne zweryfikowały już wnioski o przyznanie stypendium dla uczniów w ramach projektu „Edukacja bez barier” i przekazały propozycje list stypendystów do zatwierdzenia przez Przewodniczącego Zarządu Powiatu. Po zatwierdzeniu list przez Przewodniczącego Zarządu Dyrektorzy w poszczególnych szkołach ogłoszą listy stypendystów i przystąpią do podpisania umów z uczniami-stypendystami. Jeszcze w grudniu br. planuje się wypłatę stypendiów dla uczniów za miesiące od września do listopada 2006r. Jednakże środki na wypłatę stypendiów nie wpłynęły jeszcze na konto Starostwa Powiatowego w Żurominie (wniosek o płatność złożono 7 listopada 2006r.).

Dnia 20 października br. zakończył się nabór wniosków od studentów ubiegających się o stypendia w ramach projektu „Eurostypendia szansa lepsze jutro”. W związku z koniecznością priorytetowego traktowania wniosków od studentów, którzy nie pobierają stypendium socjalnego na uczelni trwa uzupełnianie dokumentacji o zaświadczenia, które pozwolą ustalić, kto nie otrzymuje pomocy finansowej z uczelni. W związku z tym, że niektóre uczelnie nie mogą jeszcze wystawić wymaganych zaświadczeń planuje się ogłoszenie listy stypendystów w miesiącu styczniu 2007r.
Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób, które złożyły kompletne wnioski o przyznanie stypendium, o jak najszybsze dostarczenie zaświadczeń informujących o pobieraniu lub niepobieraniu stypendium socjalnego na uczelni.

Sylwia Lewandowska – Wydział Zdrowia i Edukacji