Ogłoszenia i informacje

"Dajmy szansę marzeniom o indeksie" - stypendia dla uczniów w roku szkolnym 2005/2006

W miesiącu kwietniu oraz miesiącu sierpniu br. wypłacono uczniom stypendia łącznie za dziewięć miesięcy roku szkolnego 2005/2006, czyli odpowiednio od września 2005r. do maja 2006r. Uczniowie otrzymają jeszcze zaległe stypendium za miesiąc czerwiec 2006r. jednakże nastąpi to dopiero po złożeniu wniosku o płatność do Instytucji Wdrażającej i uzyskaniu pozytywnej oceny wniosku. Wniosek zostanie złożony w miesiącu wrześniu.
Sukcesem Powiatu w realizacji tego projektu jest zmiana formy wypłat stypendium z refundacji wcześniej poniesionych kosztów na formę finansową. Jednakże ceną za wprowadzenie korzystniejszej formy przekazywania stypendiów jest opóźnienie wypłat środków dla uczniów, ponieważ wymagało to zmian pewnych aktów prawnych, podejmowanych zarówno przez Powiat Żuromiński jak i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Forma refundacji kosztów niosła za sobą ryzyko niewykorzystania całości lub znacznej części dotacji przyznanej na realizację projektu, jak to było w roku szkolnym 2004/2005. Zdecydowana większość uczniów nie była w stanie przedstawić faktur na kwotę stanowiącą równowartość przyznanego stypendium. W związku z tym w roku szkolnym 2004/2005 Powiat Żuromiński wykorzystał niespełna 68% przyznanej w ramach projektu dotacji. Zmiana formy przekazywania stypendium spowodowała, że po wypłaceniu stypendium za okres dziewięciu miesięcy roku szkolnego 2005/2006 wykorzystano 87,90% przyznanej dotacji.