Ogłoszenia i informacje

Wypłata stypendiów dla uczniów

W miesiącu kwietniu wypłacono uczniom stypendia za dwa miesiące roku szkolnego ze środków przekazanych przez Urząd Marszałkowski w ramach pierwszej transzy.
Dnia 9 maja 2006r. złożono w Urzędzie Marszałkowskim wniosek o kolejną transzę środków na stypendia.
Uczniowie powinni nadal zbierać faktury, na podstawie których mogą otrzymać refundację w postaci stypendium.

Jednocześnie w związku z pojawieniem się zmian w Uzupełnieniu ZPORR Starostwo Powiatowe planuje wykorzystać możliwość zmiany formy wypłaty stypendium z refundacji na formę finansową wraz z zaświadczeniem o uczestnictwie w zajęciach szkolnych. W tej sytuacji uczniowie nie musieliby przedstawiać faktur. Uczeń lub rodzic miałby obowiązek złożyć oświadczenie o tym, że stypendium w całości zostanie przeznaczone na cele edukacyjne. Jednocześnie dla uczniów wyznaczony zostanie limit godzin nieobecnych, a w szczególności godzin nieusprawiedliwionych. Po przekroczeniu limitu uczeń zostanie skreślony z listy stypendystów i zakończy swój udział w projekcie. Starostwo Powiatowe dołoży wszelkich starań żeby zmienić formę wypłat stypendiów.