Ogłoszenia i informacje

Projekt pt. "Kobieto czas uwierzyć w siebie"

Powiatowy Urząd  Pracy w Żurominie rozpoczyna realizację Projektu pt. "Kobieto czas uwierzyć w siebie" w ramach Działania 1.6 – Integracja i reintegracja zawodowa kobiet Schemat - Wspieranie równości szans kobiet i mężczyzn na rynku pracy – Sektorowego Programu Operacyjnego Rozwój Zasobów Ludzkich. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bezpośrednim celem projektu jest poprawa sytuacji na rynku pracy kobiet z terenu powiatu żuromińskiego i ułatwienie im aktywności zawodowej.

Projekt adresowany jest do :

- kobiet długookresowo zarejestrowanych o niskich bądź zdezaktualizowanych kwalifikacjach lub nie posiadające stażu pracy .

Czas trwania projektu 18.04.2006 r. do 30.11.2007 r.

W ramach projektu przewidujemy przedsięwzięcia mające na celu przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu poprzez następujące formy wsparcia ;

• warsztaty psychologiczno – aktywizujące we współpracy z psychologiem, doradcą zawodowym, pośrednikiem pracy;
  • usługi doradztwa zawodowego;
  • usługi pośrednictwa pracy :
  • pomoc psychologiczna przez okres trwania projektu;
  • szkolenia zawodowe – zmieniające lub podwyższające kwalifikacje ;
  • zatrudnienie subsydiowane w ramach prac interwencyjnych;
  • odbywanie przygotowania zawodowego u pracodawcy bez nawiązywania stosunku pracy ;
  • odbywanie stażu u pracodawcy bez nawiązywania stosunku pracy;

Osoby bezrobotne oraz pracodawcy zainteresowani udziałem w Projekcie proszone są o kontakt – Powiatowy Urząd Pracy w Żurominie ul. Lidzbarska 27 a
tel. ( 023 ) 657-31-63 ; 675-41-06
w godzinach 7 30 1530 pokój nr 3