Inwestycje powiatu

Oddanie odcinka drogi powiatowej w m. Sarnowo do użytku

W dniu 9 października 2014r. dokonano uroczystego oddania do użytkowania drogi w m. Sarnowo, w ramach zakończonego zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4602W Przełęk – Niechłonin – Kuczbork w m. Sarnowo i Nowa Wieś i nr 4603W Sarnowo – Zalesie w m. Sarnowo”.

W uroczystym otwarciu nowo przebudowanego odcinka drogi uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego – Jerzy Rzymowski, Starosta Żuromiński – Janusz Welenc, Wicestarosta Żuromiński – Mieczysław Olszlegier, Radny Rady Powiatu Żuromińskiego – Antoni Marek Tański, Wójt Gminy Kuczbork–Osada – Tadeusz Burakowski, Radni Rady Gminy w Kuczborku–Osadzie – Eugeniusz Majewski oraz Mariusz Wąsiewski, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Starostwa Powiatowego w Żurominie – Jolanta Kalkowska, Kierownik Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie – Stanisław Drążewski, Inspektor nadzoru robót drogowych – Wojciech Jarzynka, sołtysi wsi Sarnowo i Nowa Wieś – Mirosław Kamiński oraz Zenon Lech a także przedstawiciele mieszkańców wsi Sarnowo i Nowa Wieś.

Uroczystego poświęcenia z życzeniami i modlitwą o bezpieczne użytkowanie drogi dokonał Proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Sarnowie – Ks. Krzysztof Zakrzewski.

Prace w terenie wykonywała Firma Przedsiębiorstwo Transportowo–Handlowe ,,WAPNOPOL” Nowakowski Adam. Inwestycja ta realizowana była w ramach partnerstwa Samorządu Powiatowego i Gminy Kuczbork – Osada, uzyskując pomoc finansową w kwocie 250 000,00 zł. Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu żuromińskiego.

Sarnowo 2014 odbior urocz 25Sarnowo 2014 odbior urocz 27Sarnowo 2014 odbior urocz 29Sarnowo 2014 odbior urocz 43Sarnowo 2014 odbior urocz 44Sarnowo 2014 odbior urocz 45Sarnowo 2014 odbior urocz 46