Inwestycje powiatu

Podpisanie umów z WFOŚiGW w Warszawie o udzielenie dotacji

W dniu 23 sierpnia 2007 roku w siedzibie WFOŚiGW w Warszawie przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Żurominie: Starosta – Janusz Welenc, Wicestarosta – Mieczysław Olszlegier i Skarbnik – Irena Brejna podpisali trzy umowy o udzielenie dotacji z Zarządem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie reprezentowanym przez Zastępców Prezesa Zarządu – Macieja Kurowskiego i Roberta Stępnia oraz Głównego Księgowego Alinę Kliar. Umowy dotyczyły dotacji następujących przedsięwzięć:

1. Organizacja VIII powiatowego konkursu ekologicznego dla uczniów wszystkich szkół powiatu żuromińskiego.
    Koszt całkowity inwestycji – 12 800 zł.
    Wysokość dotacji – 8 000 zł.

2. Wykonanie planów urządzania lasów i inwentaryzacji stanu lasu dla lasów nie stanowiących własności Skarbu Państwa, położonych na terenie powiatu żuromińskiego.
    Koszt całkowity inwestycji – 25 939,94 zł.
    Wysokość dotacji – 12 000 zł.

3. Zakup platform pod gniazda bociana białego na terenie powiatu żuromińskiego.
    Koszt całkowity inwestycji – 14 846 zł.
    Wysokość dotacji – 5 000 zł.