Inwestycje powiatu

Propozycja współpracy z gminami w obszarze społeczeństwa informacyjnego

Władze powiatu przedłożyły gminom z terenu powiatu propozycję współpracy w zakresie wspomagania tworzenia się społeczeństwa informacyjnego na terenie powiatu. Gminy, które wyrażą chęć współpracy, wraz z powiatem przystąpią do realizacji projektu współfinansowanego z funduszy Unii Europejskiej, który będzie mieć na celu rozwój na wielu płaszczyznach tych obszarów życia mieszkańców powiatu żuromińskiego, w których społeczność intensywnie wykorzystuje techniki komunikacyjne i informacyjne. Ważnymi elementami tego projektu będą między innymi: świadczenie usług drogą elektroniczną przez urzędy oraz pokrycie terenów wiejskich zasięgiem sieci komputerowej z możliwością dostępu do globalnej sieci Internet.