Inwestycje powiatu

Inwestycje drogowe Zarządu Powiatu Żuromińskiego

W wyniku podpisanej przez Zarząd Powiatu Żuromińskiego w dniu 7 maja 2007r. umowy została wykonana przebudowa drogi powiatowej nr 4632W Sadłowo – Sławęcin – Zgliczyn Kościelny na długości 1,3 km. Wykonawcą robót drogowych, wyłonionym w drodze przetargu nieograniczonego została firma PRID sp. z o.o. z Działdowa. Wartość zadania wyniosła 258.243,72 zł. Inwestycja ta uzyskała wsparcie z terenowego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych – 70.000 zł, a także pomoc finansową z Miasta i Gminy Bieżuń w wysokości 70.000 zł.

thumb_1.jpg

thumb_2.jpg

W dniu 30 maja 2007r. Zarząd Powiatu podpisał umowę na wykonanie przebudowy drogi powiatowej nr 4627W Żuromin – Kliczewo – Kuczbork – ul. Olszewskiej w Żurominie z wyłonioną w wyniku przetargu nieograniczonego firmą "Wapnopol" z Glinojecka na kwotę 306.154,12 zł. Termin ostateczny realizacji zadania określony został na dzień 31.08.2007r. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze do realizacji ww. inwestycji, polegające na ustawieniu krawężników i chodnika z kostki betonowej. Prace te wykonują pracownicy Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie.

thumb_4.jpgthumb_3.jpg

Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe – „Wapnopol” Adam Nowakowski z Glinojecka wykona również przebudowę drogi powiatowej nr 3013W Pólka Raciąż – Pijawnia – Jaworowo (gm. Siemiątkowo) na odcinku 1,7 km przez. Wartość zadania wyniosła 149.351,18 zł, a jej zakończenie, zgodnie z zawartą umową wyznaczono na 29.06.2007r.

thumb_5.jpg

Ponadto do Urzędu Marszałkowskiego w ramach Samorządowego Instrumentu Wsparcia Rozwoju Mazowsza zostały złożone wnioski o dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 4620W Poniatowo – Lutocin, na odcinku Nowy Przeradz – Parlin (o długości 1 km), na przebudowę drogi powiatowej nr 4613W Brudnice – Kipichy na odcinku Brudnice – Rzężawy (długość – 1,9 km) oraz na przebudowę drogi powiatowej nr 4605W Zieluń – Kozilas – Chojnowo, na odcinku Gościszka – Chojnowo (długość 3,4 km). W chwili obecnej wnioski te są rozpatrywane prze Zarząd Województwa Mazowieckiego, a ich realizacja, po decyzji przyznającej dofinansowanie rozpocznie się w drugiej połowie br.

Wydział Infrastruktury