Inwestycje powiatu

Z działań Zarządu Powiatu

Zarząd Powiatu przekazał środki finansowe w kwocie 19 tys. zł dla Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Żurominie na wymianę stolarki okiennej.

Zarząd Powiatu podjął decyzję o wiosennych nasadzeniach drzew przy drogach powiatowych. Zostanie zakupionych 1100 sadzonek, będą to w większości klony, jarzębina i brzoza. Nasadzenia będą wykonywać pracownicy Powiatowego Obwodu Dróg w Żurominie.

Zarząd Powiatu podjął decyzję o budowie parkingu przy Szpitalu Powiatowym na kolejne 9 stanowisk.

Zarząd Powiatu podpisał aneks do umowy z Caritas Diecezji Płockiej na prowadzenie Warsztatów Terapii Zajęciowej dla 25 osób niepełnosprawnych w 2007r. Z budżetu powiatu zostaną przekazane środki w wysokości 335 tys. zł pochodzące z PFRON-u (95 % środków). Pozostałe 5% pochodzić będzie ze środków Caritas.

Zarząd Powiatu przystąpił do opracowania planów urządzania lasów obejmujących swoim obszarem ok. 1000 ha. Koszt opracowania wyniesie w przybliżeniu 30 tys. zł.