Inwestycje powiatu

Nowy sprzęt rehabilitacyjny w Szpitalu Powiatowym w Żurominie

W dniu 3 marca 2006r. Starostwo Powiatowe złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego o przyznanie dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację projektu „Doposażenie w sprzęt do rehabilitacji Oddziału Rehabilitacyjnego i Dziennego Oddziału Rehabilitacyjnego w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Żurominie”. Projekt był realizowany w ramach programu pn. „Program wyrównywania różnic między regionami” – obszar A.
W dniu 30 października 2006r. została podpisana umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim a Powiatem Żuromińskim o dofinansowanie przedsięwzięcia. Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 142.676,00 zł, z czego kwota dofinansowania ze środków PFRON wyniosła 106.950,00 zł, natomiast pozostała kwota – 35.726,00 to wkład własny SPZZOZ.
Poprzez realizację projektu szpital zyskał nowoczesny sprzęt do rehabilitacji kończyn górnych oraz dolnych spełniający wymagania współczesnej medycyny rehabilitacyjnej.
Dzięki temu świadczenie usług medycznych z zakresu rehabilitacji w Oddziale Rehabilitacyjnym oraz Dziennym Oddziale Rehabilitacyjnym osiągnie znacznie wyższy poziom. Spodziewać się można, że zwiększona ilość sprzętu rehabilitacyjnego wpłynie także na skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi rehabilitacyjne.