Inwestycje powiatu

Nowy sprzęt dla żuromińskiej straży

W dniu 25.01.2007r., o godz. 1400 na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie odbyła się uroczystość przekazania lekkiego Samochodu Ratowniczo – Gaśniczego z funkcją ratownictwa drogowego oraz sprzętu pożarniczego: kabiny dekontaminacyjnej, skokochronu, pompy pożarniczej FOX i sprężarki do napełniania aparatów powietrznych, zakupionego dla Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Komendy Powiatowej PSP w Żurominie.Zakup samochodu i sprzętu specjalistycznego dofinansowany został przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej woj. mazowieckiego, Marszałka woj. mazowieckiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, oraz jednostki samorządu terytorialnego powiatu żuromińskiego – starostwo powiatowe, Urząd Miasta i Gminy w Żurominie oraz Urzędy Gmin w Kuczborku, Lubowidzu i Lutocinie.

DSCF1499.JPGDSCF1500.JPGDSCF1507.JPGDSCF1509.JPG

DSCF1515.JPGDSCF1517.JPGDSCF1523.JPGDSCF1525.JPG

DSCF1529.JPGDSCF1541.JPGDSCF1551.JPG

W uroczystości udział wzięli wszyscy strażacy – pracownicy komendy, a także goście zaproszeni, tj.: kierownicy i przedstawiciele instytucji, które wspierały finansowo zakup nowego sprzętu, a także przedstawiciele władz samorządowych powiatu żuromińskiego i przedstawiciele innych instytucji i podmiotów ratowniczych, które na co dzień współpracują z żuromińską komendą. Obecnością zaszczycili:

• nadbryg. Ryszard Psujek – Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP
  • Janusz Welenc- Starosta Żuromiński
  • Mieczysław Olszlegier - V-ce Starosta  Żuromiński
  • ks. Piotr Joniak – Kapelan Powiatu Żuromińskiego
  • Jerzy Rzymowski - Przewodniczący Rady Powiatu Żuromińskiego
  • Irena Brejna – Skarbnik Powiatu Żuromińskiego
  • Ewa Łubińska – Burmistrz Miasta i Gminy w Bieżuniu
  • Tadeusz Lech - Przewodniczący Rady Gminy w Kuczborku
  • Ryszard Dobiesz – reprezentujący Wójta Gminy w Lutocinie
  • Andrzej Rutowski - Przewodniczący Rady Gminy i Miasta w Żurominie
  • Robert Jędrzejczak – przedstawiciel PZU S.A. w Żurominie
  • Jan Lech - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych
  • Alfons Szymański – V-ce Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjno-Drogowych
  • Paweł Urbański - dyrektor Szpitala Powiatowego
  • Zbigniew Białczak – V-ce Dyrektor Szpitala Powiatowego

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku nadbryg. Ryszardowi Psujkowi – Mazowieckiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP, którego dokonał Dowódca uroczystości – Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Żurominie st. kpt. Dariusz Stumski.

Otwierając uroczystość, przemówienie powitalne wygłosił Komendant Powiatowy PSP w Żurominie – mł. bryg. Adam Dobrosielski. Po przemówieniu komendanta nastąpiło wręczenie aktów przekazania i kluczyków do nowego samochodu, które dokonał na ręce Dowódcy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Żurominie mł. kpt. Janusza Chylińskiego – Mazowiecki Komendant Wojewódzki nadbryg. Ryszard Psujek w asyście Starosty żuromińskiego Janusza Welenca. Dopełnieniem uroczystości było poświęcenie samochodu oraz sprzętu przez kapelana żuromińskich strażaków – ks. Piotra Joniaka.

Następnie w dowód uznania za szczególną pomoc w realizacji przedsięwzięcia oraz wspieranie całokształtu działalności Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie, Komendant Powiatowy PSP w Żurominie oraz Starosta Żuromiński wręczył gościom zaproszonym, okolicznościowe pamiątki o symbolice pożarniczej, a także pamiątki związane z ziemią żuromińską.

Na koniec tej części uroczystości, okolicznościową pamiątkę i podziękowanie za okazaną pomoc, Komendant Powiatowy PSP w Żurominie złożył staroście żuromińskiemu Januszowi Welencowi.

Do wszystkich uczestników uroczystości zwrócił się w swoim przemówieniu Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Ryszard Psujek. Komendant podkreślił wagę przedsięwzięcia i zadowolenie z jego pełnej realizacji, a także podziękował wszystkim, którzy pomogli doprowadzić do tak wspaniałego zakończenia.

Zamykając uroczystość głos zabrał gospodarz powiatu Janusz Welenc. Starosta podkreślił, że sprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu żuromińskiego, a zatem wszelkie realizowane zadania mające temu służyć, należą do priorytetowych w jego kalendarzu działań. Przedstawiając zalety nowego sprzętu pożarniczego, zwrócił szczególną uwagę na te, które zarówno z pozycji samorządowca, jak również mieszkańca powiatu żuromińskiego są najważniejsze i przyniosą największe korzyści w zakresie zapewnienia należytego bezpieczeństwa na terenie powiatu.

Na koniec, Starosta jeszcze raz podziękował beneficjentom zakupu, jak również wszystkim tym, którzy w swoich działaniach bardzo poważnie traktują sprawy bezpieczeństwa powszechnego i na co dzień wspierają powiatowe służby i podmioty ratownicze działające w tym kierunku.

mł. kpt. Janusz Chyliński