Inwestycje powiatu

Już wkrótce RTG cyfrowy w szpitalu w Żurominie

W dniu 26 września 2006r. podpisana została umowa z Wojewodą Mazowieckim o dofinansowanie środkami pochodzącymi z budżetu państwa projektu pn. „Modernizacja pomieszczeń diagnostyki obrazowej wraz z zakupem cyfrowej aparatury RTG w Szpitalu Powiatowym w Żurominie” objętego Kontraktem Wojewódzkim dla Województwa Mazowieckiego na lata 2005-2006.

Powiat żuromiński wystąpił z wnioskiem o dofinansowanie do projektu z budżetu państwa w kwocie 500 tys. zł i taką kwotę otrzymał, sam zabezpieczając środki finansowe w łącznej wysokości 370 tys. zł. Składa się na to:

- środki własne w kwocie 180 tys. zł, z tego:

• 40 tys. zł – z budżetu powiatu
  • 100 tys. zł – z budżetu gminy i miasta Żuromin
  • 10 tys. zł – z budżetu miasta i gminy Bieżuń
  • 10 tys. zł – z budżetu gminy Kuczbork
  • 10 tys. zł – z budżetu gminy Lubowidz
  • 10 tys. zł – z budżetu Narodowego Funduszu Ochrony Zdrowia Oddział w Ciechanowie

- środki pochodzące z innych źródeł publicznych tj. środki własne SPZZOZ w Żurominie w kwocie 190.000,00 zł.

Całość przedsięwzięcia wyniesie zatem 870.000,00 zł, a jego realizacja ma być zakończona do 8 grudnia 2006r.
Nowy sprzęt diagnostyczny w znacznym stopniu podniesie jakość usług medycznych świadczonych dla lokalnej społeczności. Wzrośnie dokładność i szybkość wykonywanych przez szpital badań. Rozszerzone zostaną także możliwości diagnostyczne, które będą świadczone na wysokim poziomie.

Wydział Zdrowia i Edukacji