Inwestycje powiatu

Spotkanie dot. określenia wspólnych założeń dotyczących modernizacji i przebudowy dróg wojewódzkich

W dniu 28 września 2006r. w Starostwie Powiatowym w Żurominie odbyło się spotkanie dotyczące określenia wspólnych założeń dotyczących modernizacji i przebudowy dróg wojewódzkich Nr 563 Mława – Żuromin – Rypin, Nr 541 Lubawa – Lidzbark Welski – Żuromin – Bieżuń – Sierpc, Nr 560 Brodnica – Rypin – Sierpc oraz Nr 544 Mława – Działdowo – Lidzbark Welski – Brodnica, przebiegających przez tereny województw – mazowieckiego, kujawsko – pomorskiego oraz warmińsko – mazurskiego.
W spotkaniu udział wzięli Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Członek Zarządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego – Janusz Cichoń, Zastępca Dyrektora Departamentu Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu – Ryszard Jagodziński, Dyrektor Departamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie – Janusz Ulatowski, Dyrektorzy Zarządów Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Ciechanowie, Olsztynie i Bydgoszczy, a także Starostowie Powiatów wraz z Dyrektorami Zarządów Dróg Powiatowych, Burmistrzowie Miast i Wójtowie Gmin z pogranicza trzech graniczących ze sobą województw.
Spotkanie zaowocowało wyrażeniem woli podpisania listu intencyjnego oraz zainicjowania ścisłej współpracy przy opracowaniu założeń technicznych dotyczących kompleksowej modernizacji sieci dróg wojewódzkich a także do przygotowania i złożenia wniosku o przebudowę tych dróg do Sektorowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko bądź też do Regionalnych Programów Operacyjnych poszczególnych województw.
Podpisanie listu intencyjnego i porozumienia pomiędzy Marszałkami Województw nastąpić ma w Lidzbarku Welskim.

zdjecie_01.jpgzdjecie_02.jpgzdjecie_03.jpgzdjecie_04.jpg

zdjecie_05.jpgzdjecie_06.jpg