Inwestycje powiatu

Z działań Zarządu Powiatu

Zarząd Powiatu informuje, że zostały zakończone dwie inwestycje drogowe realizowane przez Powiat Żuromiński tj. przebudowa drogi powiatowej Gościszka-Bagniennice oraz Poniatowo-Lutocin.

W dniu 26 lipca 2006r. Zarząd Powiatu podpisał umowę z Przedsiębiorstwem  Robót Inzynieryjno Drogowych Sp. z o.o. z Działdowa na realizację zadania inwestycyjnego na drodze powiatowej Sławęcin-Zgliczyn. Wartość inwestycji wynosi  255 852,30 zł brutto.

Zarząd Powiatu  w dniu 10 sierpnia 2006r. podpisał umowę z Ministrem Rolnictwa w sprawie dofinansowania w kocie 50 tys. zł na zakup nowego ciągnika dla potrzeb obiektu dydaktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w zielonej.

W celu zapotrzebowania na miejsca parkingowe oraz poprawę bezpieczeństwa drogowego przy Szpitalu Powiatowym w Żurominie Zarząd Powiatu planuje budowę parkingu na 10 pojazdów. W efekcie powinno to zaspokoić potrzeby kierowców i podnieśc bezpieczeństwo na odcinku ulicy Szpitalnej biegnącej przy żuromińskim szpitalu.

Zarząd Powiatu w dniu 11.08.2006r. podpisał umowę z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych dla obiektu dydaktycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej. Wysokość dotacji udzielona przez Ministerstwo wynosi 49 tys. zł. Zakupione zostaną: siewnik zbożowy , brona talerzowa oraz przyczepa dwuosiowa.