Inwestycje powiatu

Inwestycje powiatowe

Powiat Żuromiński realizuje prace z zakresu inwestycji powiatowych, na które środki finansowe - oprócz budżetowych środków własnych powiatu - są pozyskiwane z różnorakich źródeł publicznych. Są to między innymi środki z budżetu państwa, z funduszy celowych czy z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Środki własne i pozyskane na inwestycje, wykorzystywane są na infrastrukturę dróg powiatowych, na modernizację i unowocześnianie baz lokalowych jednostek organizacyjnych podległych powiatowi oraz na zakup sprzętu urządzeń i pojazdów dla tychże jednostek. W roku 2006 poczynione zostaną następujące inwestycje:

• wymiana blacharki oraz ułożenie nowej elewacji na budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zielonej
  • wymiana stolarki okiennej oraz remont sali gimnastycznej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bieżuniu
  • wymiana dachu na budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Żurominie
  • modernizacja drogi powiatowej – Brudnice – Kipichy
  • budowa chodnika w m. Krzeczanowo
  • remont chodnika na ul. Olszewskiej w Żurominie
  • dobudowa łącznika w internacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żurominie
  • remont dachu na budynku Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Żurominie na ul. Olszewskiej 7
  • zakup i montaż tokarki cyfrowej dla Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Żurominie – z programu unijnego PHARE 2003

Ponadto Zarząd Powiatu podpisał dwie umowy na modernizację dróg powiatowych. Modernizowane będą odcinki:  Gościszka – Bagienice oraz Poniatowo – Lutocin.