Ekologia i Środowisko

Konkurs Ekologiczny przeznaczonego dla uczniów powiatu żuromińskiego

Zarząd Powiatu Żuromińskiego 20 stycznia 2015 r. podjął Uchwałę o ogłoszeniu Konkursu Ekologicznego przeznaczonego dla uczniów powiatu żuromińskiego i powołał skład komisji konkursowej. Przewodniczącym komisji konkursowej został Starosta Żuromiński Jerzy Rzymowski.

Organizatorami Konkursu są:

• Starostwo Powiatowe w Żurominie
  • dyrektorzy szkół średnich oraz dyrekcja szkoły specjalnej
  • Samorządy gmin: Żuromin, Bieżuń, Lubowidz, Lutocin, Kuczbork Osada, Siemiątkowo
  • Nadleśnictwo Dwukoły
  • Nadleśnictwo Lidzbark

Cele konkursu to:

• popularyzacja i pogłębianie wiedzy z zakresu ekologii i ochrony środowiska,
  • rozbudzanie zainteresowań młodzieży ekologią i ochroną środowiska,
  • kształtowanie postaw i zwiększanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży powiatu,
  • inicjowanie działań praktycznych w celu poprawy stanu środowiska.

Konkurs organizowany jest w 3 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.
W dniu 27.01.2015 r. został przyjęty Regulamin Konkursu Ekologicznego przeznaczonego dla uczniów powiatu żuromińskiego. Regulamin ten został przesłany za pośrednictwem gmin do szkół podstawowych i gimnazjów oraz za pośrednictwem Wydziału Rolnictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Żurominie do szkół ponadgimnazjalnych.

pdfRegulamin konkursu124.04 KB